Úvod
O nás
Pošli sms
Kniha návštěv
Chat
Čaje
Přečtěte si
Zeptejte se
Tipy a triky
Kontakt

Klikněte a přidejte si Vodní dýmky mezi oblíbené stránky. Přidat do oblíbených

Klikněte a nastavte si Vodní dýmky jako domovskou stránkuNastav jako domovskou stránku.

Doporučujeme
reklama

Aukro.cz

ICQ:258394794
 Můj ICQ status


   

Čaje

Pokud máte dostatečné informace o čajích, něco prosím napište na salec@centrum.cz a s Vaším svolením to zde uveřejním, sepsat takové informace mi zaberou spoustu času a ten bohužel nemám.

Předem děkuji za zájem

bílé, čínské

Bai hao yin zhen - Celolistový čaj složený výhradně z nerozvinutých pupenů, tipsů nádherně stříbřitě ochmýřených. Chuť čaje je velmi hladká, jemná a éterická, protknuta medově květinovým nádechem vzdáleně připomínajícím hrušky.
Chadan - Velice známý a oblíbený druh bílého čaje známého pod názvem Thai mu long thu obohacený o příměs vysoce kvalitního jasmínu.
Pai mu tan - Znám též pod názvem Bílá pivoňka představuje lahodný bílý čaj s výraznou chutí, plnou a dlouhou, připomínající vzdáleně kůru pomeranče.
Pai mu tan superior - Vyšší třída oblíbeného bílého jemně fermentovaného čaje se značným podílem stříbřitě ochmýřených lístků dodávajících čaji jemnosti. Nálev je krásně žlutohnědý jemné prachové vůně. Chuť je hladká, plná, vzdáleně připomínající citrusy.
Show mee - Základní třída bílého čaje nazývaný též Obočí dlouhého věku. List je větší, nesvinovaný lehce fermentovaný. Nálev je hnědavý, lahodně hladký s medovým nádechem.
Silver strawberry - Čaj tvoří výběrové tíhlé tipsové lístky svázané do úhledné otýpky, která je pak upravena do tvaru jahůdky. Nálev je jemně zelené barvy sladké vůně. Chuť je hladká, jemná, nasládlá a tipsově prachová.

nečaje

ibišek - Tradiční nápoj z oblasti severní Afriky a Středního východu připravovaný z ibiškových květů. Nálev je rubínově rudý, kyselé chuti.
Lapacho - Vnitřní kůra (lýko) stromu Tabebubia impetiginosa obsahující železo, vápník, měď, draslík, mangan, hořčík a mnoho dalších prvků a látek zdraví prospěšných. Působí jako diuretikum, analgetikum a sedativum. Má preventivní protirakovinné účinky. Nálev je jemné pikantnější chuti.
Mate Green - Lidový nápoj pocházející z Jižní Ameriky je kofeinovou alternativou pro domorodce tohoto kontinentu, na něm neroste čajovník. Obsah této stimulující látky je vak podstatně vyšší. Cesmína paraguayská, z ní tento nápoj vzniká obsahuje dále spoustu minerálů a stopových prvků.
Mate Pampero - Pražené listy Cesmíny paraguayské dávají ještě povzbudivější nápoj, neboť pražením se uvolňuje z chemických vazeb kofein. Nálev je chlebově nasládlé, pražené chuti lehce kouřového charakteru.
Mate Velkolisté - Čínská alternativa zpracování jihoamerického čaje. Velmi netradičně svinutá Cesmína paraguayská dává nápoj silně hořké chuti s neméně výrazně povzbudivými účinky jako její tradičně zpracované varianty.
Nana - Čistá sušená marocká máta, velmi aromatická a chutná.
Rooibos - Jihoafrický keř Aspalatus linearis obsahující velké množství minerálů a stopových prvků. Chuť je velmi lahodná, přirozeně medově nasládlá.
Rooibos Capetown - Jihoafrický keř Aspalatus linearis obsahující velké mnoství minerálů a stopových prvků obohacený o květy ibišku, okvětních lístků růže a chrpy. Chuť je velmi lahodná, přirozeně medově nasládlá.

černé cejlonské

BOP Highforest - Jedná se o základní třídu ceylonského nížinného čaje. List je jemně drcený typu "Broken" jež dává velmi plný sytě hnědý nálev, výrazné hladké chuti a libé vůně.
Pettiagala - Velmi kvalitní ceylonský čaj, s lístky dobře svinutými. Chuť je lehce svíravá, jemně nasládlá s nádechem vzácných dřev. Nálev je žlutohnědý, jemného, lahodného aroma.

černé, čínské

Dian Hong Gong Fu - Vynikající třída čínského černého (červeného) čaje s téměř polovičním podílem krásně zlatavých tipsů. Chuť je velmi hladká a krémově plná s tóny kakaových bobů a karamelu. Nálev je žlutavě hnědý, decentně aromatický.
Keemun - Velmi proslavená třída červeného čaje s nezaměnitelným charakterem. Nálev je hnědavě rudý nezaměnitelné vůně připomínající procházku mezi rozkvetlými růžemi. Chuť je velmi hladká, medově nasládlá s jemným zemitým nádechem.
Keemun Gong Fu - Kvalitnější třída oblíbeného čínského červeného čaje s pronikavou vůní rozkvetlých růží v šálku s hnědavě rudým nálevem.
OP Yunnan - Střední třída čínského černého (červeného) čaje. Nálev jasně červenorudý chuti zemitě nasládle, příjemně natrpklé s lehkým kouřovým nádechem.
Puerh - Proslavený několikanásobně fermentovaný čínský čaj. Při fermentaci je přítomna bakterie, která dává tomuto čaji nezaměnitelnou zemitou chuť, někdy nazývanou též zatuchlou, jinak hladkou velmi plnou.
Puerh Superior - Jemnější o šest let starší verze proslaveného několikanásobně fermentovaného čínského čaje. Při fermentaci je přítomna bakterie, která dává tomuto čaji nezaměnitelnou zemitou chuť, někdy nazývanou též zatuchlou, jinak hladkou velmi plnou.

černé, indické

Assam SFTGFOP Dejoo - Velmi dobrá třída assámského černého čaje, použitý list je prvotřídní assámské kvality se značným podílem zlatavých tipsových lístků. Chuť čaje je hladká, karamelově nasládlá,velmi příjemná.
Darjeeling FTGFOP Badamtam - Listy tohoto čaje jsou nevýrazně tmavší s jemným podílem tipsových lístků. Nálev je světle načervenalý s květinově sladkým aroma. Chuť je plná a osvěující.
Darjeeling FTGFOP Bunnockburn - Tento čaj podzimní velmi pozdní sklizně oplývá v nálevu lahodnou zvláštní chutí lehce bylinného charakteru. Chuť je jinak velmi jemná a hladká.
Darjeeling FTGFOP First Flush - Jedná se o základní druh vysokohorského indického černého čaje. Zdobí se výraznějším aroma ve zlatavě hnědém nálevu. Chuť je svěže svíravá, plná a lahodná.
Darjeeling FTGFOP Ging - Jedná se o prvotřídní druhou sklizeň. Sušené listy obsahují vysoký podíl delších stříbřitě ochmýřených tipsů. Nálev je světle červenohnědý silně květově nasládlé vůně. Chuť je velmi jemná a hladká s dlouhým dozníváním v tónech vzácných dřev.

černé z jiných zemí

Grusia OP - Standardní a oblíbený čaj z podhůří Kavkazu. List je lehce svinutý a dává do červena zbarvený nálev plné, lehce natrpklé chuti.
Nepál GFOP Kanyam - Kvalitní sorta vysokohorského čaje z oblasti Himaláje s velkým podílem tipsových lístků. Nálev je zlatavý, květinově vonný. Chuť je plná a hladká, lehce natrpklá s odstíny sladkých dřev.

černé ovoněné

Black Vanilla - Jedná se o běžnou třídu černého indického čaje ovoněného vanilkovou esencí. Obsahuje aroma.
Blueberry Hill - Jedná se o běžnou třídu černého indického čaje s borůvkami a okvětními lístky chrpy. Obsahuje aroma.
Earl Grey - Víc než známý zástupce černých ovoněných čajů. Jeho libou vůni bergamotového oleje není třeba dále připomínat. List nedrcený, drobně svinutý.
Glögg - Černý čaj s kousky skořice, mandlí a zázvoru, pomerančovou kůrou, hřebíčkem, kardamonem, doplněný arómatem.
Irish Cream - Jedná se o běžnou třídu černého indického čaje s kousky čokolády. Obsahuje aroma.
Karamel - Jedná se o běžnou třídu černého indického čaje s příměsí výběrového anglického karamelu. Obsahuje aroma.
Růžová Zahrada - Jedná se o běžnou třídu černého indického čaje s příměsí květů růže, kousků manga a meruňky. Obsahuje aroma.

Oolong čínské

Da Hong Pao - Lehce svinutý list dávající výrazně žlutozelený nálev přináší jemnou hladkou chuť pohybující se od oříšků po květiny s tóny vzácných dřev.
Dung Ti - Proslulý oolong zeleného typu. List svinutý do nepravidelných granulek dává zelenožlutý květnatě vonný nálev jasné, hladké chuti s lehounce trpkými odstíny.
Dung Ti Special - Kvalitnější sorta oblíbeného oolongu. Listy svinuty do drobnějších granulek za sucha příliš nevonících odkrývají svůj nezaměnitelný květinový nádech hned v prvních nálevech. Chuť je příjemně nasládlá a jemná, silně osvěžující.
Phoenix Tangchung - Proslulý čínský oolong jež zastával v minulosti za dynastie Sung úlohu odváděných dávek. Jeho déle fermentované, dlouhé, stejnoměrně svinuté listy dávají oranžovohnědý nálev naprosto nezaměnitelné lahodné chuti. Je plná, hladká, ovocně nasládlá, velmi příjemně natrpklá s jemným oříkovým zabarvením.
Shui Hsien - Základní třída částečně fermentovaného čaje. Je oblíben pro výraznou nasládlost nálevu s oříškovým nádechem.
Tie guanyin king - Vynikající třída proslulého čaje známého pod názvem Železná bohyně milosrdenství. Jemně fermentovaný list, pěčlivě svinutý do malých granulek dává velmi silný nálev plné chuti a květnaté vůně.

oolong indické

Darjeeling Oolong Superior - Tento čaj je jedním z mála indických částečně fermentovaných čajů. Nálev je zelenožluté barvy a kořeněné vůně. Chuť je vytříbeně jemná a hladká s dlouho trvající ozvěnou.

oolong tajvanské

Choicest Oolong - Kvalitní třída tchajwanského částečně fermentovaného čaje. Chuť nálevu lehce nasládlá, vonná po květech, hladká a osvěžující.
Fancy Oolong - Velmi kvalitní a známá třída thaiwanského čaje. Téměř nesvinutý list se značným podílem tipsových listů dává žlutohnědý nálev květinové, lehce muškátové vůně. Chuť je hladká, lehce tisově prachová.
Pao Chung - Slavný čaj z tchajwanského ostrova. Je velmi zlehka, tak do 20% fermentovaný, ledabyle stočený větší list. Chuť je květinově nasládlá bez výraznějších svíravostí.

ovocné

Babiččina Zahrádka - Ibšiek, jablko, černý bez, černý rybíz, ostružina, kousky jahody, lístky jahody, malina, listy černého rybízu, červená řepa, červený rybíz a aroma.
Divoká Višeň - šípek, květy ibišku, kousky jablka, višně a hroznového vína.
Indiánské Léto - Ibišek, borůvka, rozinky, černý rybíz, bezinka a aroma.
Jogurela Citrón - šípek, ibišek, jablko, kousky citrónu a jogurtu, smil písečný a aroma.
Lesní Likér - Ibišek, rozinky, bezinky, lesní jahoda, lesní malina, borůvky a ovocno - rumové aroma.

Zelené čínské

An ji bai chab - Jedná se o velmi kvalitní třídu zeleného čaje, jak již nasvědčuje mnoství tipsových lístků. Chuť je jemná, hladká s jemným nádechem květinového aroma. Nálev čaje je bílo zelený, příjemně povzbuzující s harmonizujícím účinkem.
Chun mee - Základní třída zeleného čínského čaje, větší list nepravidelně svinutý dává nažloutlý nálev, jemně natrpklé chuti.
Ding gu da fang - Zpracováním listu blízce připomíná proslulý Lung Ching, avšak struktura listu tohoto čaje je hrubší a na pohled větší. Jedná se o vysoce kvalitní čaj, vyhlášený zástupce provincie Huangshan. Chuť je mírně trávově nasládlá, jemně svíravá a osvěující.
Fujian mao feng - Zelený čaj s jemným výběrovým listem již za sucha příjemně trávově vonící. Nálev je světle žlutozelený s chutí lehce svíravou, výraznou a táhlou.
Green broken - Zelený nahrubo drcený čaj. Nálev až fosforově sytě zelené barvy nasládlé vůně. Chuť je plně trávová, svíravá a sladká.
Green mao feng broken - Zelený nahrubo drcený čaj s drobným podílem tipsových lístků. Nálev až fosforově sytě zelené barvy nasládlé vůně. Chuť je plně trávová, svíravá a sladká.
Green monkey Fujian special - Velmi kvalitní třída zeleného čaje. Listy jsou stejnoměrně svinuty barvy tmavě zelené s téměř polovičním podílem tipsových lístků. Nálev je světle zelený, lahodně vonný. Chuť sladce trávová až velmi hladká.
Gu zhang mao jian - Známá třída zeleného čaje s velmi vysokým podílem tipsových lístků. List je jemně laděný do zlatava, stejnoměrně svinutý, v nálevu výrazně příjemné nasládlé chuti bez svíravých projevů.
Guanxi white downy - Vyšší třída čaje Lin Yun s výrazně tmavším listem, pravidelně svinutým, obohaceným množstvím nádherně stříbřitých tipsů. Světle zelený nálev, jemné trávové chuti překvapí velmi jemnou sladce vyváženou chuťovou ozvěnou.
Huading yun wu - Jemně svinuté lístky matně zelené barvy dávají jasně zelený nálev s jemně aromatickou vůní s chutí po ovoci a ovocných květech.
Huang shan mao feng - Luxusní čaj ze žlutých Hor provincie Anhui, jeden z pěti nejznámějších čajů Číny. Je tvořen pouze čajovým výhonkem a plochým po okraji lehounce zvednutým jedním rozvíjejícím se lístkem žlutozeleně zbarveným. Nálev čaje je světlounce meruňkové barvy. Chuť je hladká, květnatá, dokonale vyvážená s intensivními tóny magnólie.
Huang shan yun wu - Luxusní čaj ze Žlutých Hor provincie Anhui. Listy jsou stejnoměrně svinuté zelenožluté barvy z kvalitních čajových výhonků. Chuť je hladká, květnatá, dokonale vyvážená s tóny ovocných stromů.
Jin tan que she - Velmi delikátní a luxusní čaj s lístky skvostně pocukrovanými čajovým pylem. Nálev je sametově hladký, květinově nasládlý. Příjemně vonný.
Jiu hua mao feng - Velmi specifický zelený čaj. Lístky vytvářejí podobu spirálek tmavě zelené barvy dávající nálev stejného odstínu. Chuť je vyvážená s naprosto originálními odstíny.
Kai hua long ding - Kvalitní čaj se stejnoměrně stočenými lístky. Chuť je velmi výrazná, jemně nasládle senová.
Lu an gua pian - Zelený čaj s názvem Melounová semínka se vyznačuje větším plochým listem dávajícím světle zelený nálev s lehce melounovým aroma. Chuť je hladká, trávově sladká v pozadí ušlechtile nahořklá.
Lu mu tan - Celolistový zelený čaj speciální procedurou zpracování svázaný a slisovaný do tvaru květiny. Nálev je světle zelený jemně aromatický velmi plné a dlouhotrvající spíše zemitější chuti.
Lu xue ya - Drobně svinuté listy tohoto čaje dávají zelenožlutý nálev vůně čerstvě posečené trávy. Chuť je jemně svíravá s táhlým lehce kouřovým zbarvením.
Lung ching - Základní třída tohoto proslulého čínského čaje známého též pod názvem Dračí studna. Lístky jsou pečlivě svinuty, nálev je světle zelený vyvážené hladké chuti, trávově sladké a osvěžující.
Lung ching shi feng - Kvalitní třída tohoto proslulého čínského čaje známého též pod názvem Dračí studna. Lístky jsou pečlivě svinuty, nálev je světle zelený vyvážené hladké chuti, trávově sladké a osvěžující.
Lung ching xi hu superior - Super kvalitní třída tohoto proslulého čínského čaje známého též pod názvem Dračí studna. Lístky jsou pečlivě svinuty, nálev je světle zelený vyvážené hladké chuti, trávově sladké a osvěžující.
Pi lo chun - Čaj známý též pod názvem Modrozelené spirálky jara pochází z časné jarní sklizně. Listy má tmavě zelené promísené jemnými tisovými pupeny. Nálev je květinově nasládlé jemné chuti.
Ping shui zhu cha - Velmi kvalitní třída známého čaje s názvem Gunpowder. Listy jsou drobně a perlově svinuté se značným podílem tipsových lístků. Chuť je hladká, tipsově jemná se obvyklým kouřovým nádechem.
Sencha čínská - Střední třída čínského čaje zpracovaného japonskou metodou. Chuť je trávově nasládlá, lehce svíravá.
Shi feng broken - Zelený nahrubo drcený čaj. Nálev a fosforově sytě zelené barvy nasládlé vůně. Chuť je plně trávová, svíravá a sladká.
Song yang ying hou - Vysoce jakostní třída zeleného čaje s velkým podílem tipsů je znám též pod názvem Pracka stříbrné opice. Jméno získal tvarem listu, jež je štíhly a dlouhý s malým podílem prvního listu. Nálev je světle zelený velmi libé vůně. Chuť je hladká, medově sladká po květinách.

zelené indické

Assam OP Khongea - Tento čaj je zástupcem zeleného indického čaje z assámského údolí listem nepravidelně svinutým dávajícím zelený a žlutý nálev. Chuť je jemně svíravá, v pozadí se sladkými tóny. Jedná se o tzv. Kovovou chuť.
Darjeeling SFTGFOP Arya - Tento čaj je zástupcem zeleného indického čaje z darjeelingských plantáží s listem dobré kvality. Chuť je jemně svíravá, v pozadí se sladkými tóny. Jedná se o tzv. Kovovou chuť.

zelené japonské

Bancha - Nestejnoměrně svinutý větší list tohoto čaje dává žlutozelený nálev, trávové, jemně nasládlé, lehce trpké a mimořádně osvěžující chuti.
Gyokuro - Kvalitní třída této nejvyšší sorty japonského zeleného čaje. List je velmi tmavé zelené barvy, do velmi hustého nálevu přechází velké množství silně trávové chuti, vyvážené, v pozadí sladké a velmi plné.
Hojicha - Tato specialita japonské čajové produkce získaná pražením čaje Bancha, skrývá ve svém nálevu velmi zajímavou praženou, lehce dřevnatou chuť, v pozadí lehce chlebově nasládlou.
Kokeicha - Známé japonské čajové jehličky vznikající pojením a lisováním čajového prachu, který vzniká jako "odpad" při zpracování všech druhů japonských čajů (např. Bancha, Sencha, Gyokuro). Nálev je sytě žlutozelený trávového charakteru, typické pro tyto čaje, avšak v porovnání s ostatními japonskými čaji je poněkud hrubší chuti.
Kukicha - Jemný čaj vzniklý selekcí zeleného listu pro čaje typu Bancha a Gyokuro. Obsahuje velký podíl holých řepíků, které v nálevu zvyšují jeho trávovou chuť. Jinak velmi podobný čaji Bancha.
Sencha - Střední třída čínského čaje zpracovaného japonskou metodou. Chuť je trávově nasládlá, lehce svíravá.

zelené vietnamské

Che Thai Nguyen Thom Ngon - Jedna z nejlepších tříd vietnamského zeleného čaje. Vysoce kvalitní, stejnoměrně svinutý kovově leskle zelený list. Nálev je sytě zelený, chuť nasládle travnatá, velmi příjemně lehounce natrpklá.

zelené ovoněné

Earl Green - Zelený čaj typu sencha po vzoru svého černého příbuzného ovoněn bergamotovou esencí.
Genmaicha - Zelený čaj typu sencha s příměsí pražené rýže. Chuť je velmi specifická, vůně pražená, lehce kouřová.
Green Vanilla - Zelený čaj typu sencha ovoněný vanilkovou esencí.
Hawai Flowers - Zelený čaj typu sencha s okvětními lístky chrpy, růže a měsíčku, růžovými poupaty jemným aroma.
Hua Cha Superior - Zelený čaj protkaný stříbřitě zářícími tipsy ovoněný květy jasmínu.
Hua Cha White King - Již na první pohled kvalitní třída čaje se značným podílem kvalitních vrcholových pupenů čajového keře ovoněná vonným jasmínem.
Hua Cha Wu Lu - Základní třída zeleného čaje ovoněná květy jasmínu.
Le Touareg - Proslavený čaj poutního lidu severní Afriky. Je směsí čínského zeleného čaje Gunpowder a marocké velmi aromatické máty. Tradičně se pije velmi přeslazený, cukr dokonale zvýrazní svěžest máty.
Madam Butterfly - Zelený čaj typu sencha s kousky plodu broskve, květy slunečnice a jemným aroma.

zelenočerné ovoněné

1001 noc - Směs zeleného a černého čaje s příměsí okvětních lístků chrpy, růže, květů jasmínu a měsíčku. Chuť je jemná, příjemně aromatická s přirozeně jemně sladkým nádechem.
Samba - Směs zeleného typu Sencha a černého čaje s příměsí květů slunečnice. Chuť je jemná, příjemně aromatická s přirozeně jemně sladkým nádechem.

žluté čínské

Meng Ding - Čaj nazývaný též "Císařský" je získán pečlivou selekcí lístků následně pak stejnoměrně svinutých. Chuť čaje je sametově hladká, lahodná, jemně kořeněná.

děkuji za spolupráci: kitten1 (Zuzka) 
Svátek dnes slaví: