Úvod
O nás
Pošli sms
Kniha návštěv
Chat
Čaje
Přečtěte si
Zeptejte se
Tipy a triky
Kontakt

Klikněte a přidejte si Vodní dýmky mezi oblíbené stránky. Přidat do oblíbených

Klikněte a nastavte si Vodní dýmky jako domovskou stránkuNastav jako domovskou stránku.

Doporučujeme
reklama

Aukro.cz

ICQ:258394794
 Můj ICQ status


   

Zeptejte se

Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak napište na salec@centrum.cz

Předem děkuji za zájem
Klidně se ptejte.

Zodpovězené dotazy

1. shark-m píše:
Zdarec,
tak jsem narazil na tyto stránky,fakt čučím:) přečetl jsem si pár názorů a docela bych se chtěl zapojit do diskuze.Čistím hadici normálně vodou,je lepší si nabrat vodu do úst (něvěřil jsem že to slovo někdy použiji) a zkroutit a hadici a normálka tlakem to nechat projit hadici(Shit-jak bylo už odborně uvedeno) záleží jakou hadici máte...třeba ten Valmez(fakt dobrá čajovna-doporučuji)kde mají gumove-ideál na časté kouření.Kdysi jsem měl tzv.pairovou hadici, proplachoval jsem ji často vodou a rozpadla se až za 2 roky:) slyšel jsem že ten bordel (shit) jde dostat ven i zatřepáním,omlácením...hadice a vyfouknout.zkoušel jsem to, ale dostanete z toho tak 2/3.Pokud máte hadice jako já(látkové) tak docela vydrží i tu vodu,mám je už dlouho a docela i nadprůměrně kouřím,takže i proplachuji a pořad jsou v pořádku, nědělám si naděje, že budou věčné,ale jinak ten shit ven dostat nemůžu.Ještě k té škodlivosti dýmky....těžko odpovědět,četl jsem snad všechno co se touhle tématikou zabývá.Existují různé studie ať už ty co zadávají různé církevní instituce(všechny vycházeji negativně:)až po ty ostatní-vycházející kladně.Můj názor z toho co jsem čet,vypozoroval,slyšel atd.Samozřejmě že to zdravé není,ale v porovnáním s cigaretou v mnoha ohledech nesrovnatelné,u dýmky se naspaluje pápír,není u ní tak vysoká teplota,dýmka totiž ten tabák tak úplně nespaluje-co zbyde po tabáku z cigarety-polpel,co po dýmce-pevný shit.Nikotínu tam asi taky moc nebude-jednu dobu(měsíce)jsem ji kouřil dost často-denně...i vickrát a pak jsem se odjel potápět na 3týdny a nic,samozřejmě že sem tam byla chuť, ale né ňaka šílena,necítil jsem nutkání,ani nervozitu...jen chuť si udělat kolečko:) Jsem zatvrzelý nekuřák cigaret,strašně mi to vadí ten smrad když se vratím z disky...ale dýmka je v pohodě,dýmka se nekouří kvůli nikotinu...ale kvůli té pohodě, když vidíte odlétat to kolečko:) ten \"rituál\" kdy ji chystáme,koukáme na kouř,vnímáme vůní,klabosíme s kámošema...a ne se postavit na zastávku-otevřit startky a rychle stáhnout cígo.Tako malou perlu na závěr,vezměte něco ve tvaru trubky,sklenku s jarem(jen jar,ne jar s vodou)a zkuste bubliny,je to mazec....pokud se zveřejní můj článek slibiji,že pošlu video s maxi bublinou:) tak jo....jestli jsem to celou tu dobu psal a ty to pak nezveřejníš....:)
Mishan

Salec
díky za tento dopis ;-) no Valmez samozřejmě znám ... používají černé hadice z gumy, které lze čistit, ale já mám klasické hadice k dýmce a kdybych ji propláchl vodou, tak to vevnitř hnije, což není dobré. Nebo je možnost natáhnout dovnitř gumovou hadici. Ke škodlivosti vodních dýmek se nedá jednoznačně vyjádřit, záleží na mnoha faktorech. A na to video se těším :o)

Salec


2. Eva píše:
Ahoj,
potřebuju poradit,jak čistit Shishu. Trubku jsem ještě nečistila, šlahoun jsem už propláchla vodou...prý se to nemá :-( Pokaždé, když teď roztahuju dýmku, natáhnu nějaký shit, takový hnědý prach. Taky bych měla tip. Co takhle uspořádat někaký Shisha dýchánek? Takové menší setkání kuřáků a příznivců vodních dýmek.
Čus Evis


Salec
Hadici zásadně nesmíš proplachovat, uvnitř hadice jsou části z papíru a drát, který může potom reznout, už i tak se v hadici sráží nežádoucí vlhkost, jediný způsob jak to vyřešit je buď natáhnout do hadice druhou gumovou hadici nebo snad pomůže před každým kouřením dýmky zacpat jeden konec prstem a do druhého foukat, poté prudce prst uvolnit a sleduj ten shit, co bude lítat, párkrát to zopakuj pak zkus naprázdno potáhnout dokud to nebude lepší je potřeba opakovat tuto proceduru :)
Co se týče toho dýchánku, ten plánuji již dlouho, chtěl jsem jej uspořádat v Brně, ale spíš až bude venku tepleji, ale nesmí se tam dostat zase nežádoucí lidi, aby nebyl problém s policií, jinak takové akcičky v Karviné, kde bydlím pokud nejsem na kolejích provádíme, celé léto sedáváme na louce v parku a bubláme :)
Měj se hezky a děkuji za názor
Salec


Evis
Ahoj Adame, jsem ráda, že jsi se ozval. Konečně zas můžu s někým diskutovat svoje zážitky a problémy se Shishou.Jasně, že můžeš použít mé názory a dotazy na netu. Jen mi prosím napiš adresu, kde se na to můžu podívat. Už asi dva měsíce marně sháním štětku na čistění. V jedné čajovně v Praze mi teď řekli, že šlahoun normálně proplachují vodou a že to snad žádný vliv na něj nemá. Nevím, ale dýmka mi u nich chutnala. Ten svůj už jsem taky několikrát propláchla a žádné změny neregistruji. Taky jsem vyzkoušela dát do vody trošku ovocné šťávy, krásně to provoní a pak je to fakt dobrý kouření. Mám pocit, že mi dýmka špatně těsní a potřebovala bych se s někým sejít a probrat to.Těžko se to popisuje emailem. No a taky nerada kouřím sama, takže hledám nějaké příznivce.
Evis


Salec
Ahoj,
s tím šlauchem to není tak jednoznačné, ale viděl jsem už rozříznutou hadici, která praskla a byla běžně proplachována, ten pohled by nového příznivce dýmky nezískal. :) Záleží samozřejmě také na materiálu, ze kterého je šlauch vyroben, spousta jich obsahuje v některých částech papír, který se může rozmočit, někteří lidé hadici rozříznou a natáhnou dovnitř gumovou hadici, což se mi zdá jako nejlepší řešení. Můj kamarád si dokonce vyrobil vlastní hadici z hadice ze sprchy, kdykoliv ji může napojit zpět na sprchu a propláchnout. Například čajovna ve Valmezu používá pouze originální koncovky, ke které přidělají gumovou hadici a dýmky tam mají také výborné. Nevím, ale názor na věc si musí každý člověk sám najít, nejlépe vlastní zážitky a zkušenosti dokáží člověka naprosto přesvědčit.
Už musím zase letět, znáš to začátek letního semestru a hodně lítání. Dlouho jsme se s přáteli neviděli, tak to musíme oslavit.
Můžem časem zorganizovat ten sraz až bude venku pěkně, v Brně znám spoustu fandů do vodních dýmek a věřím, že by se přidali.
Měj se hezky a brzy opět napiš
Salec


3. Michal píše:
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jak moc je škodlivá vodná dýmka? (v porovnání s cigaretou - jsem NEkuřák).
Díky, Michal


Salec
Já také kořím skoro jenom dýmky, občas si pochutnám na doutníčku, ale dýmečka je dýmečka, škodlivost se nedá přímo změřit, protože závisí na druhu tabáku, na umění připravit dýmku, pokud se ti dýmka začne pálit a zapáchat nebo škrábat, musí se zamezit dalšímu pálení, to je asi nejškodlivější, jinak má velmi uklidňující účinky, neboť obsahuje více nikotinu než cigarety, ale škodliviny vznikající při kouření cigarety v podstatě nevzniknou, tabák pouze doutná, zároveň se dým filtruje přes vodu. děkuji za tento dotaz, budu se této problematice věnovat na mých stránkách, proto budu rád, když opět navštívíte mé stránky.
Salec


Michal Někde jsem četl, že cigareta obsahuje 0.1 - 2 mg nikotinu. U vodní dýmky plná korunka tabáku má prý 0.03 mg nikotinu a navíc, ja jsi říkal se filtruje přes vodu a hlavní škodliviny tak uvíznou ve vodě. Mrkni na http://www.waterpipes.tripod.com/dymky/dymky.htm
S pozdravem Michal @lias Vodny Taquito


Salec
Máš pravdu, ale velmi složité porovnávat to v globálu, neboť záleží na každém člověku jakou dýmku má nejraději. Tyto stránky také znám Měj se a opět napiš
Salec 
Svátek dnes slaví: